Bugatti Legends: Veyron Ettore Bugatti

Bugatti’nin altıncı ve son modelini ‘Les Legendes de Bugatti’ serisinde başlattı. Markanın kurucusu Ettore Bugatti’nin özel menzilinin son kısmı ve Type 41 Royale’den ilham alıyor.
Bu ayın ilerleyen saatlerinde Pebble Beach Concours d’Elegance’da piyasaya sürülecek olan Veyron Ettore Bugatti, diziyi oluşturan diğer beş Bugatti efsanesinin yanında sergilenecek. Üretim, her biri 2,35 milyon € (1.8 milyon £) fiyatı olan sadece üç modelle sınırlı olacaktır.
Reklam – Gönderi aşağıda devam ediyor

• 400. Bugatti Veyron satıldı
Ettore Bugatti’yi diğer efsane modellerinden çıkaran dış tasarım, 1932 Tip 41 Royale’e dayanıyor. Ön bölüm, kaput, kanat aynaları ve kapı kolları da dahil olmak üzere elle doldurulmuş alüminyumda tamamlanmıştır-Bugatti için bir ilk. Arka koyu mavi açıkta karbon ile tamamlandı.
Alaşım jantlar da özel bir özelliktir. İlk olarak Ettore Bugatti tarafından yaratılan elmas kesim jantlar, dış yüzey ile renk eşleşti. Şirketin kurucusunun imzası da yağ kapağına kazınmış ve gümüşle boyanmıştır.
İçeride, çeşitli deriler iç mekanı feshesle, çizgi üzerindeki deri için bronzlaşma işlemi, orta konsol ve dişli seviyesi yaklaşık altı ay sürüyor. Maruz kalan mavi karbon kaplama, arka merkez kutusunun kapı kaplamaları ve kapağında da bulunabilir.
Diğer efsanelerde olduğu gibi, Ettore Bugatti, Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse’ye dayanıyor. 1.184bhp 8.0 litrelik bir W16 motoru ile 1.500nm tork geliştiriyor, 2.6 saniyede 0-62mph ve 254mph maksimum hız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *