Fiat 500x ve Tipo yeni 48 voltlu hafif-hibrid motor

Alın Fiat 500x crossover ve Tipo hatchback, markanın bir parçası olarak yeni bir 48 volt hafif hibrid benzinli motorla sunuluyor. Karbon kesen Ecomobility Tahrik. Birincisi için maliyetler 27.585 £ ‘dan başlarken, Tipo’daki aynı motor sizi sadece ek bir kiracı geri getirecektir.
Endişe eden motor, şirketin 48 volt kayışla çalışan başlangıç ​​jeneratörünün yanı sıra kompakt bir pil paketi de cıvatalanan Firefly 1.5 litrelik dört silindirli benzin ünitesidir. Birleştirildiğinde, sistem 128bhp ve 240Nm tork çıkışına sahiptir-ayrıca sistem yedi vitesli çift kavramalı otomatik şanzıman aracılığıyla ön tekerleklere sürücü gönderir.

Fiat 500x ve Tipo My22 güncellemeleri paketi ile revize edildi

Fiat, bu yeni hafif hibrit güç aktarma organı yakıt kullanımını ve CO2 emisyonlarını, otomobillerin elektriksel olmayan destekli motorlarına kıyasla yüzde 11’e kadar çıkardı. İş, elektrik motorunun, aracın sadece elektrik gücünde kısa mesafeleri (bir dizi web trafik lambasında veya otoparkta sürünürken) kaplamasını sağlamak için yeterli tork sağladığını belirtir.
Performans da gelişti. Yeni hibrit motorla Fiat, 500x’in 9.4 saniyede 0-62mph’den 0-62mph arasında koşabileceğini ve bu da eski modelden saniyeden daha hızlı olduğunu belirtiyor. Tipo’nun kazanımları hala çok daha iyi. Hatchback’in 1.0 litrelik üç silindirli motorundan iki saniyeden daha hızlı olan 9.3 saniyelik 0-62mph süresi yayınlar.
Reklam – Makale aşağıda devam ediyor

İzleyicilerin bu iki yeni modelin kaputları altında gizlenen eko avantajlarını anladıklarından emin olmak için Fiat, aynı şekilde her iki otomobilin bagaj kapılarına da “melez” bir rozet düzeltti. Her iki araç da benzer şekilde firmanın (kırmızı) spesifikasyonu ile sunulmaktadır-Bono ve Bobby Shriver tarafından kurulan pandemik destek yardım kuruluşu için anlayışı artırmak için tasarlanmış bir trim seviyesi.
Fiat da aynı şekilde bu yeni araçların her ikisinin de çok çeşitli güvenlik ekipmanlarıyla sunulduğuna dikkat çekmeye heveslidir. Spesifikasyona bağlı olarak, her iki araç da özerk acil durum frenleme, web trafik göstergesi tanıma, şerit yardımı ve aracın şeridinde tam olarak ne kadar iyi tutulduğunu izleyerek yorgunluk göstergelerini tanıyabilen bir sürücü uyuşukluk sensörü içerir.
Anahtarsız giriş ve ters kamera gibi diğer kolaylık özellikleri de her iki araçta da isteğe bağlı ekstralar olarak belirtilebilir.

Şimdi saf elektrikli bir güç aktarma organları ile sunulacak olan yaklaşan Fiat Panda SUV hakkındaki en son haberleri kontrol ettim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *