Jaguar, çok daha fazla performans SUV ve elektrikli otomobiller

Jaguar, önümüzdeki on yılda SUV’larının yüksek performanslı versiyonlarını oluşturmaya ve özellikle güçlü ve sportif elektrikli otomobiller yapma fikrini geliştirmeye odaklanacak.
Bu hafta New York Motor Fuarı’nda ortaya çıkan Jaguar F-Pace SVR, 542bhp 5.0 litrelik bir süper şarjlı V8 ile desteklenen Jaguar’ın Porsche Macan Turbo gibi üst düzey performans SUV’ları almasına izin verecek ve ayrıca Büyüyen pazar – güçlü spor salonları değil, sadece performans SUV’larıyla ilgilenen bir pazar.
Reklam – Kısa makale aşağıda devam ediyor

• En iyi hızlı aile arabaları
Bu büyüyen alıcı grubuna hitap etmek için Jaguar, gelecekte SUV’larının çok daha fazla performans versiyonlarını eklemeye çalışacak – hatta ısmarlama, sınırlı RUN proje otomobilleri bir SUV modeli alabilir.
Jaguar SVO tasarım direktörü Wayne Burgess, “SUV’ler en hızlı büyüyen otomobil türüdür – herkes bir SUV sever” dedi. “SUV paketleriyle saygın Jaguar stil dili olan SUV’leri geliştirmekten kesinlikle memnun kaldık, bu yüzden SUV’larla giderek daha yüksek performanslı Halo otomobil yapamayacağımız için hiçbir neden göremiyorum.
“Range Rover Sport SVR’nin başarısına bakın – yanlış otomobil (boyut ve boy) aldık ve bir performans sürümü yaptık. Ancak otomobil türü nedeniyle – bir SUV – herkes ister. Bu en verimli yol değil, gördüğümüz gibi insanlar Salon arabalarına SUV seçme eğilimindedir. ”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *