Mini Cooper Nurburgring tur kaydını ayarlar, iki tekerlek üzerine

Çinli bir dublör sürücüsü, görme olasılığınız en olası (ve en yavaş) Nurburgring tur kayıtlarından birini belirledi, ünlü devrenin tam turunu tamamladı. Mini Cooper S’de sadece iki tekerlek
Dünya rekoru sahibi Han Yue, arabanın sol yan tekerleklerinde dengelenirken Nordschleife’ı kucaklamak için 45 dakika sürdü. Bu süreçte yeni bir tur rekoru kırıldı ve 200.000’den fazla kişi Facebook’ta canlı olarak çalışmayı izledi.
Reklam – Makale aşağıda devam ediyor

• Şimdi satın almak için en iyi sıcak hatchback’ler
Mini’nin kendisi, kaynaklı bir diferansiyel ve katı, havasız bir inşaat lastiği ile mini’nin olağan ön sol kauçuğunun yerini alan katı, havasız bir inşaat lastiği ile modifiye edildi.
Yue, ortalama 17.4mph hızla tamamlanan ‘Green Cehennem’ in 12.9 mil boyunca bir destek aracı filosu tarafından eşlik edildi.
Yue, sol arka lastiğinden gelen güçlü bir titreşimin, turun isteyeceğinden çok daha yavaş olduğu anlamına geldiğini ve sol omzundaki ağrı, turun sadece dörtte birine girmeye başladığını açıkladı. Nemli ve soğuk pist koşulları, gelecekte bir noktada daha hızlı iki tekerlekli bir tur deneyebileceğini de gösteriyor.
Yue’s iki kez Guinness dünya rekoru sahibidir ve şu anda en sıkı paralel park için gong’u tutar – bir mini otomobilin kendisinden sadece 8 cm daha uzun bir alana kaydırır – ve aynı zamanda iki tekerleğin üzerinde süren bir otomobilin etrafındaki çoğu çörek için başlığı tutar. Bir dakika, bu vesileyle bir BMW M4 kullanarak.
Nurburgring feat göz alıcı olsa da, en dikkat çekici iki tekerlekli dünya rekorlarından ikisini yenmek yeterli değildir. Guinness, 115mph’de kaydedilen iki tekerleğin en hızlı hızına sahipken, iki tekerlek üzerine sürülen en uzun mesafe 230 mil’dir ve değiştirilmiş bir BMW E30’da elde edilir.
Sizce Han Yue, ikinci bir denemesi varsa Nurburgring’in etrafında ne kadar hızlı geçebileceğini düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize bildirin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *