Morgan Plus 8 50. Yıldönümü Sürümü Cenevre’de

İngiliz Koçluk Bahçesi Morgan, Cenevre Motor Fuarı’ndaki Plus 8 Sports otomobilinin 50. yıldönümü baskısını tanıttı. Sadece 50 birim inşa edilecek ve Morgan, yeni Aero GT’nin yanı sıra 50. yıldönümü baskısının, şirketin 4.8 litrelik doğal emişli V8 BMW motorundan faydalanacağını doğruladı. Motor, otomobilin 2012’deki yeniden doğuşundan bu yana artı 8’de kullanılmıştır.
Reklam – Makale aşağıda devam ediyor

• 2018 satın alacak en iyi spor otomobiller
Plus 8’in yarım yüzyılını kutlamak için Morgan, 50. yıldönümü otomobiline ilk üretim otomobilinde kullanılan renk şemasını anımsattığı söylenen özel mavi lake boya verecek. Elle boyanmış sarı aksanlar, ön ızgaranın yanı sıra kaput ve arka çekme gözlerinde de bulunur.
12

Morgan, 1.100kg Plus 8’in dünyanın en hafif V8 motorlu otomobillerinden biri olduğunu ve 155mph’lik en yüksek hızda 4,5 saniyede 0-62mph vurduğunu iddia ediyor. Morgan Plus 8 50. Yıldönümü baskısı için diğer özellikler henüz onaylanmamıştır, ancak en azından standart otomobil tarafından yönetilen 362bhp ve 490nm torkla eşleşmelidir.
Morgan Motor Company’nin genel müdürü Steve Morris, “Bu 50. Yıl dönümü, artı 8’in güzelliğinin ve incelikinin çiğ coşku ve kabiliyetle birleşmesinin uygun bir örneğidir.
Cenevre Motor Show’daki Morgan Plus 8 50. Yıldönümü Baskısı ile birlikte açıklanan tüm otomobillere bir göz atın…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *