Otomobil üreticileri COP26 Teklifi

COP26 otomobil üreticilerinin küresel olarak yeni terim olmayan otomobillerin satışını sona erdirme taahhüdü, büyük markalardan destek almak için mücadele ediyor.
Tekliflerin tüm detayları henüz açıklanmadı, ancak kaydolan üreticilerin 2035 veya daha öncesine kadar küresel olarak terimsiz otomobil (iç yanma motorlu herhangi bir şey) satmayı bırakmaları bekleniyor.

ZipCharge, “taşınabilir” elektrikli otomobil şarj istasyonunu ortaya çıkarır

Plan, BYD, Ford, Jaguar Land Rover, Mercedes ve Volvo dahil olmak üzere bir avuç markanın desteğini kazandı, ancak diğer büyük markalar anlaşmaya kaydolmayacaklarını söyledi.
Reklam – Kısa makale aşağıda devam ediyor

Bunlardan ikisi Toyota ve Volkswagen. İkincisi, anlaşmanın yenilenebilir enerji kaynakları ve EV şarj altyapısı olmayan ülkeler için işe yaramayacağına inanıyor.
VW, şimdilik bu bölgelerde yeni benzin ve dizel otomobil satmaya devam etmenin çok daha çevre dostu olacağını savunuyor, çünkü müşteriler için yeni EV’ler inşa etmenin karbon emisyonları zamanla dengelenmeyecekti.
Auto Express, üreticilere teklifler hakkında çok az bildirimde bulunulduğunu ya da hiçbir bildirimde bulunmadığını anlıyor, bazı büyük üreticiler otomobil sattıkları her ülke için geçerli bir taahhütte bulunabileceklerini göremiyorlar.
Volkswagen Grubu yaptığı açıklamada, elektrifikasyona “tamamen kararlı” olsa da, bunun hızının “EV ve altyapı yatırımlarını yönlendiren yerel siyasi kararlara” bağlı olarak “bölgeden bölgeden farklılaşacağını” söyledi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *