Toyota, uzayda

kullanım için yeni insan kontrollü T-HR3 robotunu ortaya çıkarıyor Toyota, yeni bir robot olan T-HR3 göstererek teknolojik yeteneklerini sergiledi. Üçüncü nesil insansı robot, hastaneler veya uzay gibi çeşitli ortamlarda hayati yardım sağlamak için tasarlanmıştır.
Önemli olarak, T-HR3, girişlerini bir kullanıcının gövdesine bağlı giyilebilir kontrollerden alan bir ‘ana manevra sistemi’ (MMS) ‘den kontrol edilir. Bu, makineye tıbbi prosedürlere, uzay yolculuğuna veya hatta arabanızı soğuk bir günde temizleyebilen bir dizi olası uygulama sunar.
Reklam – Makale aşağıda devam ediyor

Robotun gördüğü şey, kulak seti yoluyla kontrol eden kişiye geri beslenir, böylece kullanıcı radyoaktif yakıt dökümü veya karlı bir Berkshire araba yolu gibi tehlikeli bir ortamı yorumlayabilir ve robotu başarılı bir sonuca kolayca manipüle edebilir.
• Sürücüsüz Arabalar: Bilmeniz gereken her şey
Robot, MMS içinde 29 vücut parçası ve 16 kontrol sistemi vardır ve inanılmaz derecede yaşam benzeri bir hareket aralığı verir. Bir kez daha, T-HR3, müzik aletleri oynamak için geliştirilen önceki robotlardan takip ettiği için hareketi inanılmaz derecede hassas olmalıdır.
Toyota tarafından yayınlanan bir promosyon videosunda T-HR3, bir top toplarken ve kuvvet geri bildiriminin kullanılmasıyla mümkün olan LEGO’yu oluştururken görülebilir. Bir nesne ve robotun eli arasındaki etkileşimi çoğaltan bir sistem, onu daha önce bahsedilen giyilebilir kontrollere geri besler ve kullanıcıyı aslında nesne ile etkileşime giriyormuş gibi hissettirir.
Ne yazık ki, bir T-HR3’ün ne kadar mal olacağından, halkın satın alması için mevcut olup olmayacağından henüz bahsetmedi. Şimdilik, araba bakımının üstünde kendiniz olmanız gerekecek.
Toyota’nın T-HR3’ü bizi tüm insanlık için daha güvenli bir dünyaya yaklaştırmaya yardımcı oluyor mu, yoksa bizi yargılama gününe kaçınılmaz olarak mı çekiyor? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *