Yeni 2021 Toyota GR86, Goodwood’da

Toyota’nın yeni GR86 Sports Automobile’da ilk çıkışını yapacak. Toyota GT86’nın adı dışında halef ve bu yıl Avrupa’da veya 2022’nin başlarında Mazda MX-5 RF için yeni bir rakip olarak satışa sunulacak.
Reklam – Gönderi aşağıda devam ediyor

Tıpkı selefi gibi GR86, Toyota’nın Subaru ile ortaklığının meyvesidir ve yakın zamanda yenilenen Subaru BRZ ile aynı platformu ve motoru paylaşır. Toyota, farklı karakterlerle iki yeni spor otomobil geliştirmek için Subaru ile “dostça bir rekabette bulunduğunu” iddia ediyor.

400bhp ile yeni 2021 Nissan Z Sports Automobile

Toyota GR86, eski arabada bulunan 2.0 litrelik birimin yerini alan doğal emişli 2.4 litrelik düz dört “boksör” motoru ile güçlendirilmiştir. Avrupa özellikleri henüz onaylanmadı, ancak otomobilin Japonca versiyonu 232bhp ve 250nm tork üretiyor.
Bu 35bhp ve 45nm, yerini aldığı otomobilden çok daha fazla, bu da GR86’nın 6.3 saniyede 0-62mph veya eski arabadan 1,1 saniye daha hızlı alacağını gösteriyor. Yine de bu rakamlar, otomobil Toyota’nın ev pazarından uzakta olduğunda değişebilir.
Standart olarak, yeni motor altı vitesli manuel şanzımanla eşleştirilecek, ancak Toyota isteğe bağlı bir ekstra olarak altı vitesli otomatik şanzıman sunacak. Her ikisi de sınırlı kayma diferansiyeliyle arka tekerleklere sürücü gönderir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *