Yeni Saab 9-3 açıklandı

Saab, salondaki üretimin bu hafta başında yeniden başlatıldığı haberinin ardından yeni 9-3’ten çıktı. Yeni model, 2011 yılında başlatılan yüzlü versiyonla pratik olarak aynıdır, tek büyük fark Griffin rozetinin yokluğudur.
• Saab haberleri ve incelemeleri
Reklam – Kısa makale aşağıda devam ediyor

Ulusal Elektrikli Otomobil İsveç’in yeni mülkiyeti altında, SAAB 9-3 başlangıçta Çin pazarına yönelik olacak ve web sitesi aracılığıyla doğrudan Nevs’ten İsveç müşterilerine satılacak.
Yeni model, şirket iflas etmeden önce 9-3’te kullanılan aynı 220bhp 2.0 litrelik turboşarjlı benzinli motorla güçlendiriliyor. Manuel ve otomatik şanzımanlar da mevcut olacaktır.
Üretim oranı başlangıçta ‘çok mütevazı’ olacak, SAAB, kalitenin en üst düzeyde olduğunu garanti etmek için haftada sadece 10 modelin üretileceğini doğrulayacak. Yavaş yavaş, üretim müşteri talebini karşılamak için artacaktır.
9-3’ün elektrikli bir versiyonu da gelecek yıl ilkbaharda başlatılacak ve Çin yine ilk pazar olacak. Nevs’in ortağı ve kısmen sahibi Qingdao başlangıçta 200 elektrikli 9-3’lük bir filo için bir satın alma yaptı.
279.000 SEK’den (26.125 £) fiyatlandırılan 9-3, 10 Aralık’tan itibaren İsveç’te satışa sunulacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *