Porsche Pajun Exclusive

Porsche, Panamera’nın altında oturacak çarpıcı yeni bir spor salonuyla BMW 5 serisini alıyor. Buna Pajun (Panamera Junior’da olduğu gibi) denir ve üst düzey 5 serisi, Audi A7 ve Mercedes CLS modellerine rakip olacak. İçerdekiler, Panamera’dan çok “botlu 911” olacağını söylüyor.
Reklam – Gönderi aşağıda devam ediyor

Bu çizimleri nasıl görüneceği hakkında bir fikir vermek için ürettik ve Panamera’dan daha düşük ve daha kısa olacak. Cilt altında yeni nesil Panamera’nın platformunun kesilmiş bir versiyonu olacak. Stil ipuçları o otomobil ve 911’den çekilecektir.
Dar arka ışıklar Porsche’nin ünlü spor otomobilinden esinlenirken, açısal farlar ve çok daha yuvarlak şekil mevcut Panamera’nın özellikleridir.
Pajun’un dinamikleri de iki modelin bir karışımı olacak. Mühendisler, günlük kullanım için de uygun olan keskin ve çevik bir sürüş deneyimi sunmayı hedefliyor.
Ve şirket pratiklikten ödün vermemeye istekli – Pajun salonunun yanı sıra bir çekim fren mülkünün geliştirildiği bildirildi.
Kaputun altında, Porsche, VW grubunda başka yerlerde kullanılan 310bhp 3.0 litrelik V6 dizelinin bir versiyonu da dahil olmak üzere bir dizi dizel ve benzinli motorla dört kapılı coupe sunacak.
Petrol seçenekleri, 414bhp ile 3.0 litrelik V6 Bi-turbo ve aynı motorun 318bhp ile tek turbo versiyonunu içerecektir. İkincisi, ekstra 100bhp sağlayacak bir plug-in hibrid modelinde de mevcut olacak
bir elektrik motorundan ve yaklaşık 100mpg yakıt ekonomisi yapabilir.
Tüm otomobiller, yeni 911’in yedi vitesli manuel şanzıman veya çift kavramalı PDK sistemi seçeneği ile gelecek. Arka ve dört tekerlekten çekişe sahip olacak.
Tüm Porsche modellerinde olduğu gibi, karbon-seramik frenler, aktif süspansiyon ve tork vektörü gibi bir dizi performans artırıcı seçenek sunulacaktır.
Giriş seviyesi modeller için yaklaşık 50.000 £ fiyat beklenirken, en üst düzey turbolar 90.000 £ ‘a daha yakın olabilir.
Pajun’un 2016 yılında satışa çıkması muhtemeldir. Bu arada Porsche’nin en büyük önceliği, 160.000 £ 961 süper otomobil şeklinde bir Ferrari 458 Italia rakibi oluşturmaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *