Dizeller hala ödeme yapıyor mu?

Benzinli otomobiller ve kamyonlar üzerinden dizel seçen otomobil alıcılarının, yılda 10.000 milden fazla kaplamadığı sürece paradan tasarruf etme olasılığı düşüktür.
Bu, Glass’ın Rehberi’ndeki değerleme uzmanlarının kararıdır. Şoförlerin sadece yeni bir dizel almak için çok daha fazla ödeme yapmakla kalmayıp, aynı zamanda kullanılan pazarda farkın arttığını söylüyorlar – yakıt maliyetleri talebi artırıyor.
Reklam – Gönderi aşağıda devam ediyor

Glass’ın yönetici editörü Adrian Rushmore şunları söyledi: “Ortalama yeni aile dizelinin ortalama benzin modelinden çok daha fazlası. Ancak boşluk, üç yaşında 1.900 £ (masaya bakınız). ”
Ancak dizel talebi sadece yakıt maliyetlerinden kaynaklanmıyor; Ayrıca arabaların sürülebilirliğine de bağlı. Rushmore, “Modern dizellerin çok daha fazla tork var ve benzinler kadar sorunsuz koşuyor” diye ekledi. Glass’ın sayısız otomobil maliyetini analiz ettikten ve yakıt maliyetlerinde faktoring yaptıktan sonra 10.000 mil devrilme noktasını hesapladı.
Auto Express, şoförlerin kullanılan bir benzin Vauxhall Zafira satın alması ve yılda 6.000 mil sürmenin, çok daha fazla yakıt ödedikten sonra üç yıl boyunca 1.000 £ ‘dan fazla tasarruf edeceğini söyledi. Rushmore, yol vergisi ve arabayı satmak için çok daha fazla bombardımandan sonra sahiplerin hala siyahta olacağını belirtti.
İyi haber şu ki, farkın büyümesi muhtemel değil. Rushmore şunları söyledi: “Dizel satışlar geçen yıl benzini geçti, bu yüzden maliyetler artmamalı.” Ve AA teknik uzmanı Vanessa Guyll şunları ekledi: “Modern dizellerde yanlış gidecek çok daha fazlası var ve düzeltilmesi çok daha pahalı.”

Kullanılan maliyetler nasıl karşılaştırılır:
Petrol vs Dizel Model / AVG Price Fark

Ford Focus 1.8i – 1.6 TDCI / £ 1.750
Audi A3 1.6 vs 1.9 tdie / £ 1.800
BMW 320i vs 320d / 1,700 £
Peugeot 308 1.6 VTI vs 1.6 HDI / £ 1.700
Vauxhall Zafira 1.8i vs 1.7 CDTI / £ 1.900

Kaynak: Cam Kılavuzu
Okuyucu vaka çalışması
Okuyucu David Watters, yıllık kilometre 25.000’den 5.000 milden düştükten sonra dizelden benzine geçiş yaptı. Edinburgh’dan David, Toyota Yaris benzin için Skoda Fabia Tdi’de işlem gördü ve bize şunları söyledi: “Sadece kısa yolculuklar yapıyorum ve dizel ekonomiyi zar zor ısıttığından, bir benzin otomobilinden bile daha iyi değildi. “

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *