Toyota Verso, BMW dizel motoru

tarafından desteklenen yeni Toyota Verso, önümüzdeki yılın başlarında tanıtım yapmaktan BMW kaynaklı 1.6 litrelik dizel motor seçimi ile sunulacak. Paylaşılan güç aktarma organının ifadesi, yeni teknik ortaklıklarında BMW ve Toyota arasındaki ilk ortaklıktır.
• Toyota haberleri ve incelemeler
Motor, 111bhp 1.6 litrelik bir dizeldir, 270Nm tork yaratır ve sadece 119g/km CO2 yayar. BMW 1 serisine ve önceki nesil MINI’ye güç vermek için kullanılan motor. BMW’nin dizel motorları arıtışları için anlaşılmasa da, Japon markasının Alman firmasıyla ortak olma kararında itici bir faktör olması muhtemel etkileyici verimlilik sunuyorlar.
Reklam – Makale aşağıda devam ediyor

BMW’nin Toyota’ya hem 1.6 hem de 2.0 litrelik dizel motorlarla sağlamaya karar verdiği 2011 yılında geri döndü. Verso, Toyota’nın Türkiye’deki Adapazari fabrikasında önümüzdeki ay üretime girecek olan bir BMW motorundan yararlanan ilk Toyota tasarımıdır. Bu, Toyota’ya Vauxhall Zafira Tourer ve Renault Scenic gibi araçlar için rekabetçi bir rakip sağlar, bu da her ikisi de iş alıcılarına cazibe için 1.6 litrelik temiz dizel kullanır.
BMW kaynaklı motorlar, iki üretici arasında bir yakıt hücresi sisteminin birlikte geliştirilmesini ve ortak bir spor otomobilini içeren daha geniş bir ortaklığın bir parçasıdır. Üreticiler de aynı şekilde lityum hava pilleri üzerine araştırma çalışması yapacak – ki bu da elektrikli araçların güçlendirildiği devrim yaratabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *