Ford Kuga Dizel Modelleri Axed

Ford Kuga şimdi sadece benzinli, Ford’un 1.5 litrelik ve 2.0 litrelik EcoBlue dizel motorlarını dizilişten düşürdüğünü doğruladı.
Bir Ford sözcüsüne göre, yavaş dizel satışlar ve elektrikli güç aktarma organlarının artan popülaritesi, Ford’un menzilini düzene koyduğunu ima ediyor, ancak şu anda dizel gücünün Kuga’da bir geleceği olup olmadığını değerlendiriyor.
Reklam – Kısa makale aşağıda devam ediyor

Kuga, dizelin kesilmesindeki Fiesta hatchback’ini takip ediyor ve motor seçenekleri artık bir saf petrol ve iki hibrit benzin ünitesinden oluşuyor. Alıcılar, 148bhp ile 1.5 litrelik benzin, 187bhp ile 2.5 litrelik benzin hibriti veya 222bhp üreten bir plug-in hibrid benzin seçeneğine sahiptir.

Kullanılmış Ford Kuga (MK2, 2012-2019) İnceleme

Karar, yakın zamanda faaliyet gösteren odağın, bu yıl genel otomobil satışlarında dramatik bir düşüş gören Dizel Power ile mevcut olan tek Ford olduğunu ima ediyor. SMMT’ye göre, yeni otomobil satışları 2020’den 2021’e kadar küçük bir artış gördü, ancak saf dizel motorlu otomobiller yıllık% 46,9 satış yaptı.
Petrol otomobil satışlarında da bir düşüş vardı, ancak bu%14.8’de çok daha küçük. Aynı veriler, Ford’un Kuga için çoğunlukla hibrit bir motor dizilişi kararını tartışarak elektrikli araçlarda hızlı bir alım gösteriyor. Hafif-hibrid benzin satışları, bir önceki yıla göre% 75,6 büyük bir artış gördü.
Ford, menzilinden dizelleri balta yapan tek yapımcı değil. Örneğin, bir dizel motorla yeni bir Volvo piyasaya sürülmeyecek ve Marque, Dizel destekli XC40’ı geçen yıl satıştan çıkardı. Mazda 6 ayrıca 2020’de sadece benzinli bir motor aralığı lehine dizelden çıktı.
Şimdi şimdi satın alınacak en iyi elektrikli SUV listemizi okuyun …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *